mieszkania i domy

Jak utrzymać czystość w domu?

Wiele osób na etapie poszukiwania projektu domu lub w czasie budowy, nie zastanawia się nad kwestiami związanymi z utrzymaniem porządku na tak dużej powierzchni. Planując pomieszczenia i dodatkowe łazienki, kieruje ich wygoda i funkcjonalność, niestety nie zawsze można osiągnąć taki efekt. Przekonaj się dlaczego!

Duży dom to wygoda. Liczne pomieszczenia pozwalają na stworzenie dedykowanych pomieszczeń dla przechowywania ubrań zimowych, niepotrzebnych przedmiotów. Dodatkowa łazienka, którą sobie zaplanowałeś będzie służyć odwiedzającym, aby zapewnić im maksymalną intymność. Jednak czy przez sekundę myślałeś w jaki sposób zachowasz porządek we wszystkich skrytkach, jadalni czy poddaszu, które ma służyć za salę kinową? No właśnie!

Sprzątanie po remontach pierwszą próbą

Przed przeprowadzką do swojego wymarzonego domu, musisz go uporządkować po budowie i licznych remontach. Nie jest to łatwe zadanie, dlatego z pomocą przychodzi firma sprzątająca, która działa na terenie takich miast jak Piaseczno czy Konstancin-Jeziorna. W tych miejscach obecnie buduje się najwięcej nieruchomości w okolicy Warszawy i bez problemu można znaleźć firmę, która oferuje usługi sprzątania.

Wolisz to zrobić na swoją rękę? Oczywiście jest taka możliwość, ale poremontowe porządkowanie to prawdziwe wyzwanie. Poza usunięciem materiałów, odkurzenia i doczyszczenia np. okien i parkietu, warto pomyśleć o zabezpieczeniu wykończonych elementów na przyszłość – poprzez olejowanie posadzek, wyszorowanie ram okien i zabezpieczeniu lakieru na schodach przed odpryskami. Wybierając firmę, która proponuje kompleksowe usługi sprzątania, możesz mieć pewność, że dopilnuje, aby każde, nawet najtrudniej dostępne miejsce były doczyszczone.

Jak efektywnie sprzątać w domu

Sprzątanie poremontowe to jedno, a utrzymanie porządku w domu to drugie. Wiele osób uważa, że regularna dbałość o czystość jest najtrudniejsza. Szczególnie, gdy twój dom ma ogromną powierzchnię, a na niej mieści się wiele pomieszczeń, w tym kilka nieużywanych. Myślisz, że w nich nie trzeba sprzątać? Błąd! I tutaj osadza się kurz i brud, a dla higieny życia w domu, lepiej o tym pamiętać.

Duże domy, choć piękne i powodują dumę właścicieli, wymagają regularnego sprzątania. Poznaj miejsca, o których tak łatwo zapomnieć, a trzeba im poświęcić nieco więcej uwagi:

  • gościnna łazienka – nie przypominaj sobie o niej dopiero w momencie, gdy przyjmujesz gości. Kamień, który osadza się w muszli, na bateriach czy umywalce nie tak łatwo usunąć. Szczególnie gdy wnika w materiał przez długi czas. Jeżeli skorzystasz z usług sprzątaczki, będzie ona o tym pamiętać. Sprawdź oferty na Piaseczno i nie bój się umówić na próbną usługę.

  • jadalnia – powstaje z myślą o wspólnym celebrowaniu okazji i rodzinnych obiadach. Najczęściej i tak posiłki  spożywasz w kuchni lub na mieście, a w tym pokoju zaczynają zabierać się koty z kurzu. Kompleksowe sprzątanie przez firmy usługowe pozwoli zachować idealny porządek również w tym miejscu.

  • garderoby i przechowalnie – w nowych projektach domów, takie miejsca to podstawa. Poza szafami w sypialniach, tworzone są garderoby, suszarnie i pralnie, które bardzo szybko zamieniają się w składziki. Nie tylko panuje w nich niekontrolowany chaos, ale zaczyna powstawać kurz i brud. I tutaj przyda się dodatkowe sprzątanie, nie sądzisz?

  • biuro – myślisz o pracy w domu? Jednak powiedzmy sobie szczerze – ile osób chce ją zabierać do domu? Stąd to pomieszczenie staje się opuszczonym miejscem, do którego niechętnie zaglądasz. Jednak regularne sprzątanie domu powinno obejmować również biuro.

Triki na sprzątanie w domu

Chcesz poznać triki, które pozwolą zachować porządek we wnętrzu? Pierwszą zasadą jest regularność. Codziennie porządkuj chaos, który tworzy się przy standardowym użytkowaniu. Posprzątaj zabawki dzieci, pościel łóżko, utrzymaj czystość w kuchni, przemywaj szybę pod prysznicem czy odkładaj książki do biblioteczki. W ten sposób na pierwszy rzut oka, w domu będzie panować porządek i harmonia.

Kolejne ważne zasady sprzątania w domu, które musisz przestrzegać to planowanie cotygodniowych porządków oraz jednego generalnego – raz na kwartał (lub częściej). Te, które będziesz robić raz w tygodniu powinny obejmować dokładne umycie podłóg, szafek i miejsc, w których powstaje kurz, a także okien – jeżeli tego wymagają. Generalne porządki są połączone z usuwaniem (lub chowaniem) przedmiotów, które są zniszczone lub nieużywane.

Jak sam widzisz, zachowanie czystości nie jest tak łatwą sprawą, a do tego bardzo czasochłonną! Na szczęście są firmy, które zajmują się sprzątaniem domów w Piasecznie. Regularnie i dokładnie pomogą w zachowaniu czystości, gdy Ty będziesz po prostu cieszyć się swoim miejscem. Pomyśl ile wart jest twój odpoczynek od cotygodniowych czy generalnych porządków i sprawdź cenę sprzątania w twojej okolicy.

Cennik sprzątania mieszkań i domów 

Korzystaj w pełni z weekendu, spędź ten czas z rodziną. Firma sprzątająca Sprzątanie24 zajmie się porządkiem w Twoim domu. Często widzimy opinie naszych klientów że nie mogą wykonać sprzątania domu za jednym razem. Znamy ten problem i mamy na to rozwiązanie! Zadzwoń lub napisz do nas. Mamy wykwalifikowany personel i odpowiednie środki chemiczne dzięki którym nasza praca sprzątania zajmuje do 50% czasu mniej niż w przypadku osoby która nie ma w tym doświadczenia.

Koszt sługi sprzątania do 8h wynosi 350pln. W tej cenie zapewniamy doświadczonego pracownika, ubezpieczenie OC naszych usług oraz fakturę VAT0%  

Poniżej przedstawiamy jakie czynności wchodzą w zakres czynności.  

Zakres wykonywanych usług sprzątania 

Jak bardzo cenisz swój wolny czas? Jest tyle ciekawych zajęć którymi można się zająć kończąc ciężki dzień pracy, że nie musi to być sprzątanie :-)  Zleć nam sprzątanie mieszkania i oddaj się zasłużonemu relaksowi z rodziną. Firma sprzątająca zadba o to aby Twoje mieszkanie lśniło i pachniało czystością. Poniżej prezentujemy podstawowy zakres usług które świadczymy:

- ścieranie kurzy ze wszystkich dostępnych powierzchni

- odkurzanie podłóg i wykładzin

- mopowanie podłóg

- mycie frontów kuchennych, szaf i szafek w pozostałych pomieszczeniach

- mycie drzwi i futryn

- kompleksowe sprzątanie łazienki z dezynfekcją WC

Osobna wycena obejmuje:

- mycie okien i drzwi balkonowych

- mycie lodówki i piekarnika wewnątrz

- sprzątanie wewnątrz szaf i szafek

- odkurzanie ścian

- sprzątanie balkonów, piwnic, oraz garaży