mycie okien


Mycie okien Piaseczno

Zdawałoby się zajęcie bardzo łatwe i przyjemne a jednak wiele gospodyń domowych często szuka firmy sprzątającej aby mycie przeszkleń wykonać w krótkim czasie. Często nasi nowi klienci zadają nam pytanie czy mycie octem to dobry pomysł ? Można umyć okna tym środkiem polecanym zresztą przez gospodynie domowe ale zapach, który ocet pozostawia po sobie jest nieznośny. Dlatego stosujemy sprawdzone i przyjazne dla nas środki marki Buzil.


Mycie okien dachowych

Okna dachowe są przeważnie trudno dostępne. Wykonanie takiego mycia przez osobę nie posiadającą odpowiedniego sprzętu i drabiny będzie trudne a czasami nawet i niebezpieczne do wykonania. Myjemy szyby, ramy zewnętrzne i wewnętrzne. Jeśli okna są trudno dostępne mamy odpowiedni sprzęt aby takie okna dokładnie umyć wykluczając montaż rusztowania.

Cennik

Poniższy cennik to mycie obustronne oraz mycie całych ram:

  • okno standardowe 25pln
  • okno duże lub balkonowe/tarasowe 50pln
  • okno dachowe 50pln
  • witryny, mycie na wysokości i po remoncie obejmuje wycena indywidualna

 

Sprawdź nasze usługi sprzątanie mieszkań Piaseczno i ciesz się wolnym czasem.  


Sposoby na mycie okien – praktyczny poradnik

Kiedy najlepiej myć okna? W słoneczne czy deszczowe dni? Wiosną czy o każdej porze roku? Które domowe sposoby na mycie ram będą najbardziej skuteczne? Z naszym poradnikiem uzyskasz praktyczne wskazówki, które pozwolą zachować ich idealną przejrzystość. Zaczynamy!

Niezależnie od pory roku, okna można, a nawet trzeba myć tak często, jak tylko tego potrzebują. Zabrudzenia, kurz, a nawet smugi wyglądają nieestetycznie i wprowadzają odczucie bałaganu w domu. Dlatego jeżeli widzisz, że szyby potrzebują odświeżenia, możesz sam zadbać o ich czystość lub skorzystać z profesjonalnych firm sprzątających na terenie Piaseczna, Wilanowa czy w okolicach Warszawy.

Mycie okien – od czego zacząć?

Każde mycie powinno być poprzedzone skompletowaniem odpowiednich akcesoriów, a także doczyszczeniem ram z dwóch stron (od wewnątrz i na zewnątrz). Pomocne okażą się środki do czyszczenia – płyn do mycia szyb, naczyń, naturalne produkty i dużo siły! By doczyścić ramy, trzeba energicznie ścierać brud gąbką, a następnie pozbyć się brudnej wody, która mogła ścieknąć na parapet lub podłogę. Po tym, czas na pracę właściwą – domowe mycie okien!

Mycie okien domowym sposobem

Zapewne słyszałeś już o magicznym działaniu octu. Jest on bardzo skuteczny i dostępny w każdym sklepie. Wystarczy połączyć zawartość dużej butelki z 2 litrami ciepłej wody i można zacząć mycie okien domowym sposobem! Niezbędna będzie jeszcze gąbka, a także ręcznik do wycierania miejsca pracy, na wypadek zachlapania parapetu. Mycie okien octem ma wiele zalet – jest to relatywnie tani środek, który potrafi z dużą skutecznością pozbyć się zanieczyszczeń z okien, a przy energicznym i dokładnym czyszczeniu jest duża szansa, że nie pozostawi smug na szybie. Jednak nie zapominajmy o odczuwalnych wadach tego rozwiązania. Pierwszym jest ostry zapach, który powoduje mdłości, niekiedy nawet zawroty głowy i utrzymuje się bardzo długo w powietrzu. Mycie okien bez smug bywa dosyć trudne i uporczywe. Należy z dużą siłą i energią czyścić powierzchnię szyby, a następnie dokładnie ją spolerować. Jednak czego się nie zrobi dla przejrzystych okien?

Trudne powierzchnie do czyszczenia – mycie okien dachowych i balkonowych

Wydaje się, że mycie okien octem rozwiązuje praktycznie każdy problem. Tzw. schody pojawiają się, gdy mamy przed sobą okna dachowe. Ściekająca woda od ściany, aż na podłogę może wyrządzić jeszcze więcej zniszczeń niż pożytku. Dlatego kolejnym domowym sposobem na mycie okien jest użycie cytryny! Wykonanie jest bardzo proste! Do ciepłej wody należy dodać odrobinę mydła w płynie, a następnie wycisnąć sok z całej cytryny. Kwasy w niej zawarte mają właściwości wybielające i oczyszczające. Zalety? Cena usługi, ale są też wady. Duże nakłady energii i siły do spolerowania i ryzyko powstawania smug. Ponadto, sok z cytryny może niestety zmienić kolor ramy okna. Mycie okien dachowych nie jest prostym zadaniem, ponieważ powierzchnia z zewnątrz jest trudno dostępna. Istnieje jednak inne rozwiązanie – próby mycia z drabiny lub zabezpieczając się przy wejściu na dach. W takich sytuacjach najlepiej skorzystać z pomocy drugiej osoby, która będzie asekurować drabinę lub linę.

Mycie okien – cennik i najważniejsze informacje

Im droższe akcesoria do mycia okien, tym większa skuteczność? Nie do końca tak to działa – wiele zależy od sprawności i doświadczenia. Nawet najdroższe myjki mogą nie zdać egzaminu i pozostawiać smugi, jeżeli nie posiadamy sprawności w ich posługiwaniu się. Jeżeli pierwszy raz podchodzisz do takiego zadania, musisz się przygotować na nowe koszty – zakup środków chemicznych lub naturalnych zamienników, gąbek, ścierek, drabiny, czy nawet myjki parowej, której koszt może przekroczyć 300 złotych. Czy jest to warte inwestycji, jeżeli w domu masz cztery okna? A może to dobry czas, by skorzystać z profesjonalnej pomocy, która na dłuższą metę będzie korzystniejsza finansowo, to i zapewni więcej wolnego czasu? Dokładny cennik mycia okien można znaleźć na stronie, a także poprosić o wycenę podczas rozmowy telefonicznej.

Kiedy warto skorzystać z profesjonalnych firm sprzątających?

Domowe metody mogą być proste, ekologiczne, a także gwarantować dużą skuteczność. Mają też swoje wady – są czasochłonne, pochłaniają dużo energii, a poza tym – nie każdy lubi to robić. Szczególnie, gdy przed nami mycie okien po remoncie lub naprawdę długim czasie. Dlatego są też inne metody na utrzymanie czystości okien w domu. Do takich zaliczymy skorzystanie z usług firm sprzątających w okolicy Warszawy (Piaseczno, Konstancin itp.).

Pracownicy takich firm, korzystają ze skutecznych środków chemicznych, które nie pozostawiają nieprzyjemnego zapachu jak ocet. Pozostawiają idealnie czyste okna – bez smug, zacieków, doczyszczone zarówno od wewnątrz, jak i na zewnątrz. W dodatku, robiąc bilans kosztów przy małej liczbie okien, może się okazać, że wybór firmy sprzątającej będzie korzystniejsze pod wieloma względami. Przy ich dużej liczbie – również. Zaoszczędzisz siły i czas, który możesz poświęcić tylko dla siebie.